Україномовні діти.

З розмови з моєю донькою:

Дивлячись в календарик..

— мама, а июнь — це що?

— червень…

— а июль?

— липень…

Приємно. Раніше ми в голові перекладали з української на російську… )))

 

Мульфільм своїми руками в рамках ХІІ Київського міжнародного книжкового ярмарку!

7 листопада, з 11-00 до 13-30 у Кінозалі (друга виставкова зала експоцентру „Спортивний”, вул. Фізкультури,1, ст. м. Республіканський стадіон) під час Майстер-клас зі створення мультфільму  можна буде створити власний мультфільм. Цей майстре-клас відбудеться у рамках ХІІ Київського міжнародного книжкового ярмарку у суботу.

Створити мультфільм під силу навіть маленьким дітям! Для цього не потрібні спеціальні засоби – достатньо того, що трапить під руку: олівців, пластиліну, та навіть солодощів і фруктів! Відвідайте майстер-клас переконайтеся самі! 

Окрім майстер-класу зі створення мультфільмів, на маленьких відвідувачів виставки чекають також:

  • Казки від неповторного Сашка Лірника — на міні-сцені „Кляса” (фойє другого поверху)
  • Конкурс на найкращу дитячу книгу. Члени журі конкурсу – виключно діти!
  • Майстер-клас з ілюстрування книжок — на міні-сцені „Кляса” (фойє другого поверху)
  • Майстер-клас з декламування творів відомих дитячих письменників — на міні-сцені „Кляса” (фойє другого поверху)
  • Презентація нового проекту журналу „Стіна” міжнародного сайту для творчих дітей „Діти Індиго” www.deti-indigo.at.ua. — (на стенді журналу „Стіна”) 
  • Створення мультфільму з підручних матеріалів: за чотири дні виставки майстри-аніматори у режимі нон-стоп за допомогою маленьких відвідувачів створять справжній мультфільм!  

Нагадуємо: Майстер-клас зі створення мультфільму та інші заходи для дітей відбуватимуться 5-8 листопада, у рамках ХІІ Київського книжкового ярмарку, який відбуватиметься у експоцентрі „Спортивний” (м. Київ, вул. Фізкультури, 1, ст.м. Республіканський стадіон). 

Довідки за телефонами: 467 50 24, (066) 750 44 30 – Катерина Райда 

Окрім ДИТЯЧОЇ ПРОГРАМИ, ХІІ Київський книжковий ярмарок цього року готує для відвідувачів багато інших сюрпризів. На виставці кожен знайде для себе щось цікаве, бо в експоцентрі “Спортивний” з 5 по 8 листопада буде представлено найрізноманітніші програми тематичних книжкових заходів: 
“Книжка і спорт” — зустрічі з зірками спорту, авторами спортивних книжок, круглий стіл з проблем спортивної книжки

“Книжка і образотворче мистецтво” – майстер-класи з каліграфії, ілюстрування книжок, варіння паперу

“Книжка і кухня” — відомі письменники прямо на виставці готуватимуть свої “фірмові” страви і роздаватимуть на пробу гостям виставки

“Книжка і кіно” — покази екранізацій творів української літератури, майстер-класи відомих сценаристів

“Книжка і театр” — майстер-класи драматургів та зустрічі з режисерами, круглий стіл „Українська книжка на сцені”.

“Книжка і музика” — співана поезія, щоденні вечірні концерти книжкових музик

“Книжка і ЗМІ” — зустрічі з ведучими книжкових передач, круглий стіл про стосунки книжок та медій.

“Книжка і Інтернет” — презентації книжкових інтернет-ресурсів, електронних книг та інтернет-магазинів

“Книжка і влада” – відкрите засідання Міжвідомчої комісії з проблем книжкової галузі за участі урядовців, зустрічі з авторами книжок про політиків, дискусія про перспективи бібліотечної галузі

і звичайно „Книжка як книжка” – презентації, автограф-сесії, книжкові ігри, вікторини, круглий стіл „Алкоголь, секс і наркотики як стимулятори творчості – український досвід”.

І ГОЛОВНЕ – ПОВНО-ПОВНІСЬКО НАЙСМАЧНІШИХ КНИЖОК 

Вхід вільний.

Контакти

P/s Розумію, що зараз епідемія … але… може зможете вибратися. Книжки, то наше життя… спробуйте. 🙂

Пішки в школу?!

 

 

Нещодавно була на батьківщині батьків.. Вони згадували як багато років тому ходили пішки в школу… з одного села в інше. Зараз село має два автобуса: один старенький, а один новіший. Діток забирають з різних сел… з нашого всього 5. Але ж вони вже не йдуть пішки. … а ось є села де дітки ходять в школу пішки. Чому?

Шістнадцятеро дітей, починаючи з семирічного віку, з села Боратичів Мостиського району Львівської області змушені ходити до школи в інші села польовою дорогою: на численні звернення місцевої влади до перевізників з проханням запустити в село рейсовий автобус отримують одну відповідь: «Рейс маршрутного автобуса в Боратичі – не рентабельний. Водії не мають прибутку». Про це повідомили сьогодні, 30 жовтня, батьки школярів з села Боратичів Мостиського району.

 Селяни кажуть, що єдина «маршрутка» виїжджає з села о 6-й ранку, а повертається пізно ввечері.

Нагадаємо, що в цьому навчальному році Мостиський район Львівської області «накрила» оптимізація шкіл, проти якої виступили мешканці лише одного села – Хлиплів. А інші погодилися, аби їхні діти ходили до школи в сусідні населені пункти. В інтерв’ю власкорові ЗІКу напередодні 1 вересня 2009 року керівник відділу освіти Мостиської РДА Осисип Гачак розповів, що у Мостиському районі – 23 основні й 17 початкових шкіл, де навчається менше 50 дітей. І тут мова не йде про закриття шкіл. Ми говоримо про цивілізовану оптимізацію мережі навчальних закладів, аби діти могли повноцінно навчатися, всі мали однаковий і рівний доступ до освіти».

Головний освітянин Мостиського району також окреслив фінансовий аспект справи, який, на його думку, полягає в тому, що фінансове навантаження на утримання малих шкіл набагато вище, ніж великих. До прикладу, у районі середня вартість навчання одного учня сягає 4600 грн, а в малих школах – 7-11 тис. грн. А голова Мостиської РДА, депутат Львівської обласної ради Юрій Візняк вважає, що школи в селах, де мало учнів, можуть відродитися у випадку, якщо в село прийде інвестор, зросте добробут людей, з’явиться сприятливий грунт для позитивної демографічної динаміки.

 

 

 

ПримусовіКанікули в школах УКраїни

        У всіх учбових закладах України оголошені тритижневі канікули у зв’язку з епідемією грипу А(H1N1). Про це, відкриваючи позачергове засідання Кабінету міністрів України, заявила прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко. Вона уточнила, що оголошення карантину в учбових закладах не залежить від форми навчання і форми власності учбового закладу.

 

А що далі? Як захистити діток? Чому раніше не було жодної інформації? КУпа питань?

Планетарій на канікулах

Вже почалися канікули. Можна сходити просто погуляти в парк, але є і корисні прогулянки. Ось наприклад ця… :  

Киевский планетарий
г. Киев, ул. Б.Васильковская, 57/3
тел: (044) 287-75-08, 287-01-82
e-mail: planetarium@znannya.org.ua
www.planet.org.ua

Репертуар на октябрь 2009г.

26
понедельник «Міфи та легенди зоряного неба» научно-познавательная программа для детей,
продолжительность: 0 ч 45 мин. 14:00
28
среда «Космічні пригоди Трака» научно-познавательная программа для детей,
продолжительность: 0 ч 50 мин. 11:00
28
среда «Зоряне небо над нами» научно-познавательная программа для детей (на русском языке),
продолжительность: 0 ч 50 мин. 14:00
29
четверг «Міфи Зоряної країни» научно-познавательная программа для детей (на русском языке),
продолжительность: 0 ч 45 мин. 14:00
30
пятница «Космічна адреса Землі» научно-познавательная программа для детей,
продолжительность: 0 ч 45 мин. 12:30
30
пятница «Зоряне небо над нами» научно-познавательная программа для детей (на русском языке),
продолжительность: 0 ч 50 мин. 14:00
30
пятница «Будова Всесвіту» научно-познавательная программа для детей,
продолжительность: 0 ч 50 мин. 16:00
31
суббота «Витівки Місяця» научно-познавательная программа для детей,
продолжительность: 0 ч 50 мин. 11:00
31
суббота «Міфи та легенди зоряного неба» научно-познавательная программа для детей,
продолжительность: 0 ч 45 мин. 14:00

Длительность программ — от 45 до 60 мин.

Программы в 11:00 — для самых маленьких,

в 12:30 и 14:00 — для детей среднего школьного возраста,

в 16:00 и 17:00 — для старших.

Стоимость билетов: детский — 15 грн.; взрослый — 20 грн.

Шкільні олімпіади.Навіщо?

Вчора моя дитина повернулася зі школи знову зі сльозами. Чому? У нас в школі пройшла Олімпіада з української мови і вона зайняла не перше місце.
З того приводу особливо і не потрібно було б так хвилюватися. Спокійно заспокоївши дитину продовжувати своє існування. Але… В нашій школі таких але безліч.
По-перше… від тих всіх Олімпіад та відкритих уроків так хне показушною Совдепією… аж тошно. Ну навіщо робити дитині ще один зайвий стрес. Вчиться дитина і хай собі вчиться. Навіщо? А потім з”ясовується… що переможців цих всіх олімпіад беруть до вишивів без іспитів. А як здобуваються там перемоги? Це вже окреме питання… ))
Так от… повертаємося у наш 3-й клас. Доча прийшла до дому заплакана. Ми готувалися до Олімпіади з англійської… а її взяли на Олімпіаду з української. А як це вийшло? А дуже просто… Моя донечка дуже активне маля. І коли спитали, хто б хотів взяти участь у Олімпіадах … вона підняла ручу. Ну… викладач (спільно з директрисою) вибрали декілька дітей: одні підуть на укр. Мову, одні на англ. Мову.. .інші на російську … тощо.

Потім з”ясувалося… що для загалу не хватає ще дітей. Ну … до моєї підійшли на уроці фізкультури (за 30 хв. до Олімпіади) і кажуть: „Ти ж хотіла брати участь… – бери”. Донечка швиденько перевдягає спорт форму і біжить стрімглав навчатися. Але… вона думала, що так легко зможе перемогти і отримати перше місце. Але… дитя то ж не знала, що переможці вже декілька тижнів займалися і … звичайно перемогли… )
Ось дитина і прийшла заплакана. Весь вечір була просто розбита.
От і питаю … навіщо ця показушність?
Забула сказати .. сьогодні був відкритий урок з тої самої української. Вона отримала 11. Була активна і розумоха. Але… медалі вона так і не отримала.

Buba09:ЦейБлог кращий!!!Голосуйте

Смішно.. але мені запропонували

взяти участь в рейтингу кращих блогів України. ))) Коли натискала кнопочку «створити» аж руки почали тримтіти. Ну куди мені тягатись з такими знаними блогерами? )) Але… Мої записи тільки намагання зрозуміти шкільну проблематику. Подивитись що думають дітки, як висловлюються вчителі, як розважити школярів. Під час друкування цього блогу прочитала досить цікавих різних матеріалів інших авторів (вони у мене в закладках).. подивилася, що пишуть інші школярі. Але… я ще не дуже активний і гарний блогер… просто вчусь… І прошу підтримати гарну ідею освіти і підтримки школярства тут:

Дякую!

 

Також чекаю конструктивної критики та допомоги ))

 

 

 

 

5-18.10.09:Cучасне мистецтво дітям:

Сучасне мистецтво дітям

З 5 по 18 жовтня в Державному музеї іграшки триває виставковий проект «Маленькі історії» Олександра Воловодовського. Проект є лауреатом конкурсу «Мистецтво apriori» фонду розвитку сучасного мистецтва «ЕЙДОС» та реалізований за його підтримки.

Актуальне мистецтво настільки тісно переплетене з навколишньою реальністю — суспільними процесами, технікою і наукою, — що стає вагомою частиною соціалізації. Але воно поки залишається поза увагою освітніх інституцій. Проект покликаний почати знайомство дітей з сучасними художніми формами у звиклому для них просторі – музейному.

В просторі Музею, де показана історія іграшки як культурного феномену, протягом двох тижнів можна побачити незвичайну ігрову інсталяцію, що ілюструє роздуми митця на тему внутрішнього світу та іграшок дітей інформаційного суспільства. Це «альтернативні» іграшки, нетипові рукотвори, зроблені в одиничному екземплярі за принципами поєднання побутових матеріалів та фабричних виробів. Це ілюстрація роздумів автора про сприйняття сучасною дитиною світу взагалі та через масові сучасні іграшки зокрема.

Переважно діти граються в дорослих (дочки-матері, розбійники, пірати), а зараз дорослий спробував погратись у «дітей». Створено окремий майданчик-світ з персонажами: міфічне дерево, нереальні звірі, діти-квіти, діти-машини, діти-риби. Вони пов`язані між собою, але цей сюжет не лінійний, більше схожий на сон, ніж на звиклу казку. Або на сучасні реалії та сучасні казки, які так активно нав’язує нам телебачення.

Державний музей іграшки,
м. Київ, Кловський узвіз 8
+ 3 8044 253 54 00
Детальніша інформація: Надійка Перевізник, куратор, +3 8098 555 555 7.

Вчителі, котрі нас дурять

Вдаючи з себе вчителя танців, чоловік видурював у батьків своїх вихованців гроші

9 тисяч гривень – на таку суму збагатився шахрай, котрий впродовж 2008-2009 років працював у школі селища Мала Перещепина на Новосанжарщині, вдаючи з себе вчителя танців. А влітку цього року псевдовчитель і взагалі порадував вихованців: запропонував тим взяти участь у конкурсі «Крок до зірок». Для поїздки слід було владнати суто організаційні питання – кожен учасник танцгуртка мав здати гроші на дорогу. Зібравши необхідну суму, чолов’яга начеб-то пішов у відпустку, та навіть на початку нового навчального року у школі не з’явився. Ошукані батьки звернулися до правоохоронців. Чим завершилася історія – дізнаєтеся просто зараз.

Більше на полтавському «Місті»  http://www.misto-tv.poltava.ua/news/5451/

Зараз також плачу за різні гуртки дитини. Вже задумалсь, а чи дійсно вони чомусь її навчать… )))

Почитай книжку дитині

Вчора був день «Казковий день», а ви прочитали книжку дитині? Тоді у Вас є ще шанс… ) Я сьогодні збираю однокласників своєї доці і читаємо книженцію. Спробую знайти щось цікавень з попереднього рейтингу дитячих книг. Пішла в бібліотеку брати Еріка Карла «Дуже голодна гусінь». Чи накайняк почитаємо «Короля улиток» http://julietta.blox.ua/2009/10/KOROL-ULITOK.html

Читаємо!!!

В понеділок поділимося враженнями про прочитані книженції )))